توضیحی اجمالی بر نحوه عملکرد تجهیزات شبکه
5/5 - (2 امتیاز)

تجهیزات شبکه، مجموعه ای از دستگاه های بی سیم یا با سیم هستند. از تلفیق آنها در کنار هم می توان، یک شبکه کامپیوتری ایجاد کرد. از جمله دستگاه هایی که در یک شبکه مورد استفاده قرار می گیرند؛ می توان به مودم، اکسس پوینت، سوئیچ شبکه، هاب، روتر و رک و متعلقات آن اشاره کرد.

تجهیزات شبکه الوقیمت

مودم یکی از تجهیزات شبکه

مودم یکی از تجهیزات شبکه است؛ که عملکرد آن تسهیل انتقال داده ها با تبدیل سیگنال آنالوگ به کد و رمزگشایی اطلاعات دیجیتال است. مودم  به خط تلفن و کامپیوتر شما متصل است. سیگنالها را از طریق کابل دریافت می کند.  پس از تبدیل به داده های قابل فهم برای رایانه موجب می شود؛ تا به اینترنت اتصال پیدا کنید.TP Link  یکی از بهترین مودم های بازار است.

نقش روتر در تجهیزات شبکه

روتر، یکی تجهیزات شبکه است. بسته های داده را در امتداد شبکه ها هدایت می کند. روترها اطلاعات ارائه شده توسط مودم را منتقل می کنند. سپس آن را به دستگاه های موجود در شبکه مانند رایانه های خانگی هدایت می کنند. علاوه بر این، روترها معمولاً دارای یک فایروال داخلی هستند. آنها از شبکه شما تا حد امکان در برابر “ترافیک ناخواسته” مثل  هکر، ویروس و غیره محافظت کنند.

روتر – تجهیزات شبکه

نقش سوئیچ در شبکه های کامپیوتری

 سوئیچ یکی از تجهیزات شبکه است. عملکرد اصلی سوئیچ شبکه، اتصال بخش های شبکه در یک شبکه است. از آن برای گسترش قابلیت روتر با ارائه پست های اضافی استفاده می شود. بسیاری از دستگاه ها را در یک شبکه به یکدیگر متصل می کند. می توان از یک سوئیچ برای اتصال چندین دستگاه شبکه (مانند رایانه، لپ تاپ، چاپگر و غیره) به شبکه محلی خانگی استفاده کرد .یک شبکه خانگی، با سوئیچ باید یک رایانه را به عنوان دروازه اینترنت تعیین کند. سپس آن دستگاه انتخابی باید دارای دو آداپتور شبکه باشد. یکی برای شبکه LAN خانگی و دیگری برای WAN اینترنت  می باشد.

نقش هاب

هاب، دستگاهی از تجهیزات شبکه است. هاب چندین دستگاه شبکه را به همدیگر متصل می کند. تا داده ها  را در یک شبکه رد و بدل کنند. اما هیچ جزء مدیریتی ندارند. هاب های شبکه به عنوان تکرار کننده نیز شناخته می شوند. بنابراین همانطور که از نام تکرارکننده ها پیداست؛ فقط داده ها را از یک پورت ورودی به همه دستگاه های دیگر تکرار می کند. این منجر به برخورد مکرر بین بسته ها می شود.

 تجهیزات شبکه مثل مودم، روتر و سوئیچ اترنت از نظر فیزیکی بسیار شبیه به هم هستند. اما تفاوت هایی در عملکرد دارند. با استفاده از سوئیچ  می توانید؛ دستگاه های خود را در یک شبکه پل کنید. روتر شما را به اینترنت متصل می کند. مودم نیز باعث اتصال اینترنت با ISP  می شود. مودم، مخفف «مدولاتور، دمدولاتور» است. یک دستگاه سخت افزاری است؛ که به رایانه اجازه می دهد؛ داده ها را از طریق خط تلفن یا کابل یا اتصال ماهواره ای ارسال و دریافت کند. هدف اصلی یک مودم، برقراری ارتباط بین شبکه خانگی و ISP است. الو قیمت پیشگام در ارائه تجهیزات شبکه بهترین ها را برای مشتریانش فراهم نموده است.

دسته‌بندی محصولات